Elhárult az utolsó akadály a hit- és erkölcstan oktatás megszervezése elől

2013. március 24., címkék: törény hittanoktatásról, kötelező hit- és erkölcstan

Megjelent a hit- és erkölcstan szervezését szabályozó rendelet.

A kötelező erkölcs- vagy hittanoktatás elé

2012. szeptember 21., címkék: törény hittanoktatásról, kerettanterv, hittan

Alig kezdődött el az idei tanév, de a Magyarországi Református Egyház oktatási szakemberei már a 2013/2014-es tanévre összpontosítanak. Ennek oka, hogy ekkortól lesz kötelező az erkölcstan vagy a helyette választható hittanoktatás az állami iskolákban, számos kihívás elé állítva ezzel az egyházakat.

Tények és tévhitek a hittanoktatás rendjének változásáról

2012. március 14., címkék: papp kornél, református oktatás, törény hittanoktatásról

A nemzeti köznevelésről szóló törvény megjelenése után [2011. december 29. – Magyar Közlöny 2011/162.] számos egyházi fórumon értették félre az állami általános iskolákban bevezetendő erkölcstan vagy az egyházak által szervezett hit- és erkölcstan kötelező tanórai foglalkozások közé kerülésének jelentőségét.

Esperes-gondnoki értekezletet tartottak

2011. április 27., címkék: államadósság, pecsuk ottó, esperes - gondnoki értekezlet, kocsis márta, egyszazalek, bölcskei gusztáv, egyszázalék, Egyszázalék, törény hittanoktatásról, biblia revízió, egyházi törvény

Az egyházmegyék lelkészi és világi vezetői a szerdai, budapesti tanácskozáson többek között beszámolót hallhattak a zsinati törvényalkotás állásáról, az állam és az egyház kapcsolatának aktuális alakulásáról, a bibliarevízióról, a Generális Konvent júniusi üléséről és a Református Egység Napja rendezvényeiről.

Az etikai válságot nehezebb lesz helyrehozni

2010. április 14., címkék: állam-egyház kapcsolatok, törény hittanoktatásról, Háttér, varga lászló

Minden magyar iskolában legyen kötelező hit- vagy etikaoktatás – véli Varga László nyugalmazott református lelkész. A Dunamelléki Egyházkerület korábbi püspök-helyettese a Fidesz-KDNP Bács-Kiskun megyei listája nyolcadik helyéről jutott az Országgyűlésbe. „Úgy gondoltam, ha az Úristen azt akarja, hogy képviselő legyek, akkor a bizonytalanabb nyolcadik hely is pontosan megfelel nekem.”